WordPress Admin Girişi Değiştirme

WordPress Admin Girişi Değiştirme

WordPress Admin Girişi Değiştirme, WordPress isimli yazılım ülkemizde ve dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Ürünün ücretsiz olması ve herkes tarafından kullanılması nedeniyle zamanla milyonlara ulaşan bir kitleye sahip olmayı başarmış olan WordPress aynı zamanda güvenlik açısından da tercih edilebilecek en güzel ürünlerin başında gelmektedir.

WordPress Admin Girişi Nasıl Değiştirilir?

WordPress Admin Girişi Değiştirme işlemi için ilk olarak sitenizin yönetici yani admin paneline giriş yapmanız gerekiyor. Yönetici paneline giriş yaptıktan sonra, sitenin sol menüsünde yer alan Eklentiler – Yeni Ekle linkine tıklamanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra anahtar kelime alanının yanında yer alan arama bölümüne wp-login yazmanız ve eklentiyi arayabilmek için Enter tuşuna basmanız gerekmektedir. Karşınıza gelen eklentilerden WPS Hide Login eklentisinin yanında yer alan Hemen Yükle butonuna tıklayarak, eklentinin sunucuya yüklenmesini sağlayabilirsiniz. İlgili eklenti kurulumu yapıldıktan sonra Etkinleştir butonuna tıklayarak sayfanın eklentiler bölümüne yönlendirilmesini bekleyebilirsiniz.

WordPress Admin Giriş Yolu Değiştirme

Eklentinin altında yer almakta olan Settings butonuna tıklamanız halinde giriş yolunu düzenleyebileceğiniz sayfaya giriş yapmanız gerekmektedir. Login URL bölümünde yer almakta olan kutucuğa yeni giriş yolunu yazmalı ve sonrasında Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklamanız gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse bu alana deneme yazmanız halinde yeni admin panel adresiniz;

https://siteadresiniz.net/deneme şeklinde olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir